SN 76

  • Mississippi Senate Nomination
  • 2019 Regular Session
  • Introduced in Senate
  • Senate
  • House
  • Governor

Douglas Leroy (Doug) Adams, Moss Point, Mississippi, Crime Stoppers Advisory Council, term beginning March 13, 2019 and ending June 30, 2020.

Bill Subjects

Judiciary, Division B

Bill Sponsors (1)

GOVERNOR

Primary

Recent Votes


Mar 27, 2019

Actions


Mar 27, 2019

Senate

Appointment Confirmed

Senate

Immediate Release

Senate

Notified of Approval

Mar 21, 2019

Senate

Do Advise and Consent

Mar 18, 2019

Senate

Referred To Judiciary, Division B

Bill Text

Bill Text Versions Format
No related documents.

Related Documents

Document Format
No related documents.

Sources

Data on Open States is automatically collected nightly from the official website of the Mississippi Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to contact us.