Cyndi Munson

  • Oklahoma
  • Representative
  • Democrat
  • District 85

Capitol Office

2300 N. Lincoln Blvd.
Room 546
Oklahoma City, OK 73105

Email cyndi.munson@okhouse.gov

Phone 405-557-7392

Serving District 85

Sponsored Bills


HB 3355

Public health; creating the Oklahoma Public Health Development Act; effective date.

  • Introduced Feb 03 2020
  • Second Reading referred to Rules Feb 04 2020

HB 3361

Prisons and reformatories; directing the Department of Corrections to provide prisoners with certain information; directing the Department to promulgate certain policies; effective date.

  • Introduced Feb 03 2020
  • Second Reading referred to Public Safety Feb 04 2020

HB 3641

Elections; absentee ballot applications; modifying procedures for application; effective date.

  • Introduced Feb 03 2020
  • Second Reading referred to Rules Feb 04 2020

HB 3639

Elections; creating the Oklahoma Restoration of Voting Rights Act; modifying voting rights of certain convicted felons; effective date.

  • Introduced Feb 03 2020
  • Second Reading referred to Rules Feb 04 2020
View more bills

Recent Votes


Mar 12, 2019

Mar 13, 2019


Sources

Data on Open States is updated nightly from the official website of the Oklahoma Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.