David Bullard

  • Oklahoma
  • Senator
  • Republican
  • District 6

Capitol Office

2300 N. Lincoln Blvd., Rm. 443 Oklahoma City, OK 73105

Phone 405-521-5586

Serving District 6

Sponsored Bills


SB 368

Oklahoma Religious Freedom Act; prohibiting governmental declaration of religious institution as nonessential; prohibiting certain closures. Effective date. Emergency.

  • Introduced Feb 01 2021

SB 268

Commercial roofer endorsement; shortening time to retest for examination. Effective date.

  • Introduced Feb 01 2021

SB 254

Publication of legal notices; modifying requirements for publication of public notices. Effective date.

  • Introduced Feb 01 2021

SB 219

Motor vehicle registration; limiting fine and costs for violation. Effective date. Emergency.

  • Introduced Feb 01 2021
View more bills

Recent Votes


Apr 23, 2019

May 07, 2019

Feb 27, 2019

Bullard voted Yes

SB 752

Pass

THIRD READING


Sources

Data on Open States is updated nightly from the official website of the Oklahoma Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.