Donna Campbell

  • Texas
  • Senator
  • Republican
  • District 25

Capitol Office

P.O. Box 12068 Capitol Station Austin, TX 78711

Phone 512-463-0125

Serving District 25

Sponsored Bills


SJR 2

Proposing a constitutional amendment increasing the amount of the residence homestead exemption from ad valorem taxation for public school purposes.

  • Introduced Oct 18 2021
  • Filed with the Secretary of State Oct 19 2021

SR 93

In memory of William Steele Sessions.

  • Introduced Oct 18 2021

SR 68

In memory of Kenneth Duncan Dickson.

  • Introduced Oct 12 2021
  • Printed in full Oct 14 2021

SR 48

Recognizing the Guadalupe Valley Young Marines on their commitment to reducing drug usage and trafficking.

  • Introduced Oct 04 2021
View more bills

Recent Votes


Apr 21, 2021

Campbell voted Yes

SB 1158

Pass

passage

Campbell voted Yes

SB 1585

Pass

passage

Campbell voted Yes

SB 1261

Pass

passage


Sources

Data on Open States is updated periodically throughout the day from the official website of the Texas Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.