Jeffrey Mursau

  • Wisconsin
  • Representative
  • Republican
  • District 36

Capitol Office

Room 113 West
State Capitol
PO Box 8953
Madison, WI 53708

Email Rep.Mursau@legis.wisconsin.gov

Phone 608-266-3780

Fax 608-282-3636

Serving District 36

Sponsored Bills


AB 1033

Relating to: allowing certain rehired annuitants to elect to not become new participants in the Wisconsin Retirement System for a defined period. (FE)

  • Introduced Mar 26 2020
  • Fiscal estimate received Apr 09 2020

AB 1002

Relating to: transportation aid to counties and municipalities containing certain tribal facilities and making an appropriation. (FE)

  • Introduced Mar 11 2020
  • Failed to pass pursuant to Senate Joint Resolution 1 Apr 01 2020

AB 950

Relating to: a Wisconsin hemp fiber innovation and technology accelerator in the Wisconsin Institute for Sustainable Technology at the University of Wisconsin–Stevens Point and making an appropriation. (FE)

  • Introduced Feb 24 2020
  • Failed to pass pursuant to Senate Joint Resolution 1 Apr 01 2020

AB 944

Relating to: combining the archer and crossbow hunting licenses. (FE)

  • Introduced Feb 24 2020
  • Failed to pass pursuant to Senate Joint Resolution 1 Apr 01 2020
View more bills

Sources

Data on Open States is updated nightly from the official website of the Wisconsin State Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.