Jennifer Fielder

  • Montana
  • Senator
  • Republican
  • District 7

Capitol Office

Email Jennifer.Fielder@mtleg.gov

Serving District 7

Sponsored Bills


SR 48

Confirm Governor's appointees to fish and wildlife commission

  • Introduced Mar 19 2019
  • Filed with Secretary of State May 03 2019

SB 282

Allow unincorporated associations to sue and be sued

  • Introduced Dec 04 2018
  • Died in Process Apr 25 2019

SB 281

Provide federalism training for certain state employees

  • Introduced Dec 04 2018
  • Died in Standing Committee Apr 25 2019

SR 27

Confirm Governor's appointees to state parks and recreation board

  • Introduced Jan 21 2019
  • Filed with Secretary of State May 03 2019
View more bills

Sources

Data on Open States is updated nightly from the official website of the Montana Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.