Jeremy Munson

  • Minnesota
  • Representative
  • Republican
  • District 23B

Capitol Office

323 State Office Building
St. Paul, MN 55155

Phone 651-296-4240

Serving District 23B

Sponsored Bills


HF 62

Certificate tokens allowed to issued in place of stock shares.

  • Introduced Jun 25 2021

HF 60

Firearm suppressor regulation by local, state, and federal laws provided.

  • Introduced Jun 24 2021

HF 37

Liquor taxation provisions modified; microdistillery off-sale limit modified; self-distribution authorized; malt liquor packaging and off-sale requirements modified; brand registration requirements modified; limited bar and restaurant off-sale modified; clarifying, conforming, and technical changes made.

  • Introduced Jun 15 2021
  • Author added Munson Jun 19 2021

HF 29

Medical cannabis registry enrollee provided to not be denied the right to purchase, own, possess, or carry a firearm.

  • Introduced Jun 14 2021
  • Authors added Boe and Bahr Jun 17 2021
View more bills

Recent Votes


May 10, 2019

Munson voted Yes

HF 2697

Pass

Passage

Apr 23, 2019

Munson voted Yes

HF 2400

Fail

Amendment


Sources

Data on Open States is updated periodically throughout the day from the official website of the Minnesota Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.