Jessica Garvin

  • Oklahoma
  • Senator
  • Republican
  • District 43

Capitol Office

2300 N. Lincoln Blvd., Rm. 237 Oklahoma City, OK 73105

Serving District 43

Sponsored Bills


HB 2666

Crimes and punishments; modifying elements of certain prohibited act; effective date.

  • Introduced Feb 01 2021
  • Approved by Governor 04/27/2021 Apr 27 2021

SB 973

Teacher retirement; modifying restrictions with respect to post-retirement employment. Effective dates.

  • Introduced Feb 01 2021
  • Coauthored by Representative Boles (principal House author) Feb 19 2021

HB 2464

Crimes and punishments; making certain acts unlawful; codification; effective date.

  • Introduced Feb 01 2021
  • Second Reading referred to Judiciary - Criminal Feb 02 2021

HB 2647

Crimes and punishments; increasing age limitation; effective date.

  • Introduced Feb 01 2021
  • Authored by Senator Garvin (principal Senate author) Feb 25 2021
View more bills

Sources

Data on Open States is updated nightly from the official website of the Oklahoma Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.