Jon S. Eubanks

  • Arkansas
  • Representative
  • Republican
  • District 74

Sponsored Bills


HB 1957

Concerning The Enforcement Of Federal Firearm Bans Within The State Of Arkansas; And Concerning State Constitutional Rights.

  • Introduced Apr 27 2021
  • Notification that HB1957 is now Act 1012 Apr 29 2021

HB 1915

Requiring The Establishment Or Utilization Of A Subcommittee Of The Legislative Council To Provide Advice And To Study Information Related To The Arkansas Casino Gaming Amendment Of 2018.

  • Introduced Apr 12 2021
  • REPORTED CORRECTLY ENGROSSED Apr 19 2021

HCR 1019

To Encourage The United States Congress To Review Issues Related To Dairy Products And Make Changes To Improve Federal Milk Marketing Orders In Order To Better Support Dairy Farmers.

  • Introduced Apr 07 2021
  • Approved by the Governor Apr 23 2021

HR 1025

To Encourage The United States Congress To Review Issues Related To Dairy Products And Make Changes To Improve Federal Milk Marketing Orders In Order To Better Support Dairy Farmers.

  • Introduced Mar 31 2021
  • WITHDRAWN BY AUTHOR Apr 08 2021
View more bills

Recent Votes



Sources

Data on Open States is updated periodically throughout the day from the official website of the Arkansas General Assembly.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.