Jordan Cunningham

  • California
  • Assemblymember
  • Republican
  • District 35

Capitol Office

P.O. Box 942849
Sacramento, CA 94249-0035

Phone 916-319-2035

District Office

1304 Broad Street
San Luis Obispo, CA 93401

Phone 805-549-3381

Serving District 35

Sponsored Bills


HR 97

Relative to high-speed rail.

  • Introduced Jun 03 2020
  • Read. Adopted. Jun 11 2020

ACA 25

A resolution to propose to the people of the State of California an amendment to the Constitution of the State, by adding Section 21.5 to Article IV thereof, relating to the Legislature.

  • Introduced May 21 2020
  • Measure version as amended on June 4 corrected. Jun 15 2020

SJR 12

Relative to international exchange programs.

  • Introduced Aug 21 2017
  • Chaptered by Secretary of State. Res. Chapter 165, Statutes of 2018. Aug 24 2018

SJR 16

Relative to federal Temporary Protected Status.

  • Introduced Jan 04 2018
  • Chaptered by Secretary of State. Res. Chapter 113, Statutes of 2018. Jun 29 2018
View more bills

Recent Votes



Sources

Data on Open States is updated nightly from the official website of the California State Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.