Josh Kassmier

  • Montana
  • Representative
  • Republican
  • District 27

Sponsored Bills


HB 708

Study of food security and agricultural prosperity

  • Introduced Nov 27 2020
  • Died in Standing Committee - (S) Agriculture, Livestock and Irrigation Apr 29 2021

HB 697

Reimburse landowners for crop damage by wildlife

  • Introduced Dec 02 2020
  • Died in Process Apr 29 2021

HB 688

Interim study of winemaking regulations

  • Introduced Dec 02 2020
  • Veto Override Failed in Legislature Jun 18 2021

HB 681

Create agricultural transportation enhancement account for port authorities

  • Introduced Dec 02 2020
  • Chapter Number Assigned May 14 2021
View more bills

Recent Votes


Mar 10, 2021

Kassmier, Joshua voted Yes

SB 101

Pass

Do Concur

Feb 05, 2021

Kassmier, Joshua voted Yes

HB 102

Pass

Do Concur

Jan 29, 2021

Kassmier, Joshua voted Yes

SB 5

Pass

Do Concur


Sources

Data on Open States is updated periodically throughout the day from the official website of the Montana Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.