Josh Miller

  • Arkansas
  • Representative
  • Republican
  • District 66

Sponsored Bills


SB 744

To Identify The Four (4) United States Congressional Districts Of Arkansas Based On The Most Recent Federal Decennial Census Data; And To Declare An Emergency.

  • Introduced Oct 06 2021
  • Died in Senate Committee at Sine Die adjournment. Oct 15 2021

HB 1983

To Identify The Four (4) United States Congressional Districts Of Arkansas Based On The Most Recent Federal Decennial Census Data; And To Declare An Emergency.

  • Introduced Oct 05 2021
  • Died in House Committee at Sine Die Adjournment Oct 15 2021

HB 1958

To Establish A Right Of Privacy Concerning Coronavirus 2019 (Covid-19) Vaccination Status; To Establish A Grant Program With Distribution From Covid-19 Relief Funds; And To Declare An Emergency.

  • Introduced Aug 05 2021
  • Died in House at Sine Die Adjournment Oct 15 2021

SB 719

To Establish A Right Of Privacy Concerning Coronavirus 2019 (Covid-19) Vaccination Status; To Establish A Grant Program With Distribution From Covid-19 Relief Funds; And To Declare An Emergency.

  • Introduced Aug 05 2021
  • Died in Senate Committee at Sine Die adjournment. Oct 15 2021
View more bills

Recent Votes



Sources

Data on Open States is updated periodically throughout the day from the official website of the Arkansas General Assembly.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.