Justin Boyd

  • Arkansas
  • Representative
  • Republican
  • District 77

Sponsored Bills


HB 1957

Concerning The Enforcement Of Federal Firearm Bans Within The State Of Arkansas; And Concerning State Constitutional Rights.

  • Introduced Apr 27 2021
  • Notification that HB1957 is now Act 1012 Apr 29 2021

HB 1948

Concerning The Arkansas Public Defender Commission.

  • Introduced Apr 20 2021
  • Recommended for study in the Interim by Joint Interim Committee on JUDICIARY COMMITTEE- HOUSE Apr 22 2021

HR 1044

To Commend Miss Darynne Dahlem On Her Selection As Miss Arkansas 2019 And 2020.

  • Introduced Apr 19 2021
  • READ AND ADOPTED. Apr 22 2021

HB 1915

Requiring The Establishment Or Utilization Of A Subcommittee Of The Legislative Council To Provide Advice And To Study Information Related To The Arkansas Casino Gaming Amendment Of 2018.

  • Introduced Apr 12 2021
  • REPORTED CORRECTLY ENGROSSED Apr 19 2021
View more bills

Recent Votes



Sources

Data on Open States is updated nightly from the official website of the Arkansas General Assembly.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.