Michelle Gray

  • Arkansas
  • Representative
  • Republican
  • District 62

Sponsored Bills


HB 1957

Concerning The Enforcement Of Federal Firearm Bans Within The State Of Arkansas; And Concerning State Constitutional Rights.

  • Introduced Apr 27 2021
  • Notification that HB1957 is now Act 1012 Apr 29 2021

HR 1049

To Designate May 2021 As Cystic Fibrosis Awareness Month.

  • Introduced Apr 21 2021
  • READ AND ADOPTED. Apr 27 2021

HB 1946

To Amend The Law Concerning Prepaid Wireless Public Safety Charges.

  • Introduced Apr 19 2021
  • Recommended for study in the Interim by Joint Interim Committee on STATE AGENCIES & GOVT'L AFFAIRS- HOUSE Apr 27 2021

SB 701

To Create The Arkansas Absentee Voting Integrity Act Of 2021.

  • Introduced Apr 19 2021
  • Read the third time and failed. Apr 22 2021
View more bills

Recent Votes



Sources

Data on Open States is updated periodically throughout the day from the official website of the Arkansas General Assembly.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.