Mike Osburn

  • Oklahoma
  • Representative
  • Republican
  • District 81

Capitol Office

2300 N. Lincoln Blvd.
Room 246A
Oklahoma City, OK 73105

Email mike.osburn@okhouse.gov

Phone 405-557-7360

Serving District 81

Sponsored Bills


SB 1792

Financial technology; creating Oklahoma Financial Technology Access and Improvement Act. Effective date.

  • Introduced Feb 03 2020
  • Withdrawn from Business and Commerce, Direct to Calendar Apr 06 2020

SB 1625

Court records; modifying time periods for destruction of records of certain cases. Effective date.

  • Introduced Feb 03 2020
  • Second Reading referred to Judiciary Feb 06 2020

HB 3100

Revenue and taxation; income tax credit; qualified employers; degree-producing institutions; effective date.

  • Introduced Feb 03 2020
  • Referred to Appropriations and Budget Finance Subcommittee Feb 04 2020

HB 3098

Professions and occupations; State Architectural and Registered Interior Designers Act; modifying various references to name of act; recreating Board; effective date; emergency.

  • Introduced Feb 03 2020
  • Second Reading referred to Business, Commerce and Tourism Apr 06 2020
View more bills

Recent Votes


Mar 06, 2019

Mar 05, 2019

Mar 07, 2019


Sources

Data on Open States is updated nightly from the official website of the Oklahoma Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.