Nicole Miller

  • Oklahoma
  • Representative
  • Republican
  • District 82

Capitol Office

2300 N. Lincoln Blvd.
Room 300A
Oklahoma City, OK 73105

Phone 405-557-7357

Serving District 82

Sponsored Bills


HCR 1009

Concurrent Resolution; declaring opposition to certain federal mandate regarding driver licenses.

  • Introduced May 06 2021
  • Filed with Secretary of State May 19 2021

SB 689

Oklahoma Health Care Authority; modifying and limiting membership of Advisory Committee on Medical Care for Public Assistance Recipients. Effective date.

  • Introduced Feb 01 2021
  • Approved by Governor 05/28/2021 May 28 2021

SB 575

Condemnation proceedings; modifying requirements for reimbursement of certain fees. Effective date.

  • Introduced Feb 01 2021
  • Coauthored by Representative Miller (principal House author) Feb 03 2021

HB 1799

Children; modifying qualifications for juvenile court record expungements; effective date.

  • Introduced Feb 01 2021
  • Approved by Governor 04/20/2021 Apr 20 2021
View more bills

Recent Votes


Feb 18, 2019

Mar 12, 2019

Mar 05, 2019

Miller voted Other

HB 1005

Pass

THIRD READING


Sources

Data on Open States is updated nightly from the official website of the Oklahoma Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.