Randall Shedd

  • Alabama
  • Representative
  • Republican
  • District 11

Capitol Office

Suite 524-A
11 S. Union Street
Montgomery, AL 36130

Phone 334-261-0530

Serving District 11

Sponsored Bills


HB 647

Cullman Co., lodgings tax decreased upon retirement of certain debt, Cullman County Tourism Bureau estab., Secs. 45-22-242, 45-22-242.11 am'd.

  • Introduced Apr 29 2021

HJR 181

Ferniany, Will, commended

  • Introduced Apr 07 2021
  • Forwarded to Governor on April 15, 2021 at 11:50 p.m. on April 15, 2021. Apr 15 2021

HJR 141

Oden, Carol Pender, death mourned

  • Introduced Mar 18 2021
  • Delivered to Governor at 12:35 p.m. on April 8, 2021. Apr 08 2021

HR 37

Oden, Carol Pender, death mourned

  • Introduced Feb 09 2021
View more bills

Recent Votes



Sources

Data on Open States is updated nightly from the official website of the Alabama Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.