Rob Hutton

  • Wisconsin
  • Representative
  • Republican
  • District 13

Capitol Office

Room 220 North
State Capitol
PO Box 8952
Madison, WI 53708

Email Rep.Hutton@legis.wisconsin.gov

Phone 608-267-9836

Fax 608-282-3613

Serving District 13

Sponsored Bills


AJR 158

Relating to: applying to Congress under the provisions of Article V of the Constitution of the United States for a convention to propose an amendment establishing term limits for members of the United States House of Representatives and the United States Senate.

  • Introduced Mar 11 2020

AB 899

Relating to: practicing hair braiding without a license. (FE)

  • Introduced Feb 11 2020
  • Fiscal estimate received Feb 17 2020

AJR 130

Relating to: the term persons (first consideration).

  • Introduced Feb 07 2020
  • Representative Kurtz added as a coauthor Feb 17 2020

AB 849

Relating to: expanding the part-time open enrollment program. (FE)

  • Introduced Feb 03 2020
  • Public hearing held Mar 11 2020
View more bills

Sources

Data on Open States is updated nightly from the official website of the Wisconsin State Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.