Rob Stafsholt

  • Wisconsin
  • Representative
  • Republican
  • District 29

Capitol Office

Room 17 North
State Capitol
PO Box 8953
Madison, WI 53708

Email Rep.Stafsholt@legis.wisconsin.gov

Phone 608-266-7683

Fax 608-282-3629

Serving District 29

Sponsored Bills


AB 1032

Relating to: authorized activities and operations of credit unions, automated teller machines of financial institutions, and repealing rules promulgated by the Department of Financial Institutions.

  • Introduced Mar 26 2020
  • Failed to pass pursuant to Senate Joint Resolution 1 Apr 01 2020

AB 985

Relating to: possession of a firearm in a place of worship by a person who has a license to carry a concealed weapon.

  • Introduced Mar 02 2020
  • Failed to pass pursuant to Senate Joint Resolution 1 Apr 01 2020

AB 924

Relating to: pedestrians crossing railroads.

  • Introduced Feb 20 2020
  • Failed to pass pursuant to Senate Joint Resolution 1 Apr 01 2020

AB 891

Relating to: free fishing weekend for veterans. (FE)

  • Introduced Feb 11 2020
  • Failed to pass pursuant to Senate Joint Resolution 1 Apr 01 2020
View more bills

Sources

Data on Open States is updated nightly from the official website of the Wisconsin State Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.