Email notifications are now in beta! Learn more and sign up today!
Open States depends upon donations to keep our servers running. If you find Open States useful please consider becoming a patron or making a one-time donation today.

Roger Webb

  • Montana
  • Senator
  • Republican
  • District 23

Capitol Office

Email webb4mt@hotmail.com

Phone 406-861-9322

Serving District 23

Sponsored Bills


SB 347

Revise occupational licensing laws for those with criminal convictions

  • Introduced Jan 07 2019
  • Died in Standing Committee Apr 25 2019

SB 340

Authorize statewide economic opportunity district

  • Introduced Nov 13 2018
  • Died in Standing Committee Apr 25 2019

SB 332

Revise taxes on sale or use of accommodations

  • Introduced Sep 19 2018
  • Died in Standing Committee Apr 25 2019

SB 323

Allow the creation and assessment of a public safety district

  • Introduced Nov 09 2018
  • Died in Standing Committee Apr 25 2019
View more bills

Sources

Data on Open States is updated nightly from the official website of the Montana Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.