Stan May

  • Oklahoma
  • Representative
  • Republican
  • District 80

Capitol Office

2300 N. Lincoln Blvd.
Room 331
Oklahoma City, OK 73105

Email stan.may@okhouse.gov

Phone 405-557-7338

Serving District 80

Sponsored Bills


HB 3176

Counties and county officers; fines and penalties; expanding list of regulations for which fines and penalties may be established and enforced; repeat violations; eliminating requirement; effective date.

  • Introduced Feb 03 2020
  • Second Reading referred to General Government Apr 06 2020

HB 2952

Professions and occupations; creating the Professions and Occupations Efficiency Act; effective date.

  • Introduced Feb 03 2020
  • Second Reading referred to Rules Feb 04 2020

HB 2948

Motor vehicles; pedestrians soliciting rides or business; allowing for soliciting under certain conditions; effective date.

  • Introduced Feb 03 2020
  • Second Reading referred to Public Safety Apr 06 2020

HB 2966

Alcoholic beverages; creating the Alcoholic Beverage Regulation Act; effective date.

  • Introduced Feb 03 2020
  • Second Reading referred to Rules Feb 04 2020
View more bills

Recent Votes


Mar 12, 2019

Mar 07, 2019

Mar 11, 2019


Sources

Data on Open States is updated nightly from the official website of the Oklahoma Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.