Welcome to the new OpenStates.org. If you notice any site issues please file a ticket.

Stephen Humphrey

  • Colorado
  • Representative
  • Republican
  • District 48

Capitol Office

200 E. Colfax
RM 307
Denver, CO 80203

Email rephumphrey48@yahoo.com

Phone 303-866-2943

Serving District 48

Sponsored Bills


HB 19-1099

Eliminate Red Light Cameras

  • Introduced Jan 14 2019

HB 19-1103

Protect Human Life At Conception

  • Introduced Jan 14 2019

HB 19-1021

Repeal Ammunition Magazine Prohibition

  • Introduced Jan 04 2019

SB 18-242

Public Official Oath Of Office

  • Introduced Apr 13 2018
  • Introduced In Senate - Assigned to State, Veterans, & Military Affairs Jun 01 2018
View more bills

Sources

Data on Open States is automatically collected nightly from the official website of the Colorado General Assembly.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to contact us.