Tod Ohnstad

  • Wisconsin
  • Representative
  • Democrat
  • District 65

Sponsored Bills


AJR 34

Relating to: opposing and condemning the actions of Senator Ron Johnson.

  • Introduced Apr 08 2021

AJR 35

Relating to: proclaiming April as Child Abuse and Neglect Prevention Month in Wisconsin.

  • Introduced Apr 08 2021

AJR 31

Relating to: remembering the millions of victims of the Holocaust; honoring the survivors, liberators, and resistors; and committing to educating future generations.

  • Introduced Apr 06 2021
  • Representatives Hong, S. Rodriguez and Wittke added as coauthors Apr 08 2021

AB 223

Relating to: exempting from taxation the pension benefits of certain federal employees. (FE)

  • Introduced Mar 31 2021
  • Fiscal estimate received Apr 01 2021
View more bills

Sources

Data on Open States is updated nightly from the official website of the Wisconsin State Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.